Opel Corsa

Print Print   |  Send Email  |  Word   Share Add This  

 Opel paljastab viienda põlvkonna Corsa

  • Uus ajam: uus šassii, uue põlvkonna mootor ja ülekandetehnoloogia
  • Uus standard: kvaliteetne salong koos IntelliLinki ja hulga abisüsteemidega
  • Maailma esmaesitlus: Opeli müügihitt teeb oktoobris debüüdi Pariisi autonäitusel

Rüsselsheim. Opel paljastab täna uue, viienda põlvkonna Corsa. Opeli müügihiti eesmärk on pakkuda väikeautode turusegmendis uut sõidukogemust tänu šassii, mootori ja käigukasti parematele näitajatele. Uued, täiustatud ja efektiivsed 1,0-liitrised kolmesilindrilised turbomootorid, sujuva lülitusega ülekanne ning uus vedrustus ja optimeeritud rool tagavad Corsaleoma klassi juhtiva mugavuse ja täpsuse. Uuel Corsal on ka täiesti uus salong, mis rõhutab veelgi kvaliteeti ja ruumikust ning sisaldab parimat ühendust tagavat IntelliLinkiinfotainment-tehnoloogiat ja ülimoodsaid juhiabisüsteeme. Opeli disainerid on andnud uuele Corsale dünaamilise kuju, mis on kooskõlas brändi disainipõhimõtetega ning väljendub voolavates, skulptuursetes vormides ja täpsetes detailides. Uuel Corsal on kõik, mis on vaja selleks, et kindlustada 32 aasta pikkuse eduloo jätkumine äärmiselt konkurentsitihedas turusegmendis. Opeli müügihiti viienda põlvkonna maailmaesmaesitlus toimub „Mondial de l’Automobile 2014“ autonäitusel Pariisis (4.–19. oktoober) ning seda hakatakse enne aasta lõppu tootma Zaragosa ja Eisenachi tehastes.

„Opel Corsa on alati olnud hinnatud, eelkõige tänu oma veetlevale välimusele ja kompaktse vormi efektiivsele ruumikasutusele,“ ütles Opeli tegevjuht dr Karl-Thomas Neumann. „See on olnud Corsa kestva populaarsuse otsustav tegur ning muidugi võtame selle olulise näitaja kaasa ka uute põlvkondade mudelitesse. Tänu paljudele uutele tehnoloogiatele suudame pakkuda ka fantastilist sõidukogemust, mis tõstab selle sõidukiklassi standardit. Corsa viies põlvkond on tulvil üllatusi.“

Edu saladus: nooruslik disain ja rohkelt ruumi kompaktses vormis

Nelja põlvkonna ehk 32 aasta jooksul on Euroopas müüdud ligi 12 miljonit Corsat, nende hulgas 2,8 miljonit praeguse, neljanda põlvkonna mudelit. Oma keskmiselt 370 000 müügiühikuga aastas on Opel Corsa segmendi üks populaarsemaid mudeleid. Edu võtmeks on silmapaistev ruumitõhusus: oma kompaktse, 4-meetrise pikkusega pakub Opeli müügihitt rohkelt ruumi kuni viiele reisijale – see kehtib nii peresõbraliku viieukselise kui ka dünaamilise ja sportliku kolmeukselise kere kohta. Samas õhkub Corsa välisdisainist praktilisust ning tugevat, eristuvat veetlust ja nooruslikku dünaamikat. Corsa uus põlvkond kannab endas edasi mudeli edu saladust, kuid on samas hoopis teistsugune. Välisdisain on värskem, läbimõeldum ja veelgi tugevama iseloomuga. Julget esiosa iseloomustavad tiivakujulised LED-esituled ja madal sportlik trapetsikujuline radiaatorivõre koos dünaamilise, Opeli logo hoidva vardaga. Kere reljeefsed küljed on Opelile tüüpilise dünaamilise labakujuga. Tagaosal on laiad horisontaalsed lahustagatuled, lastes autol visuaalselt laiemana paista ja ulatuvad auto külgedele, muutes auto veel stiilsemaks. Kuid kõige paremini saab muutustest aru uude Corsasse sisse istudes ja sõitma asudes. Uhiuut salongi iseloomustavad selged, pikendatud vormid ning läbimõeldud materjalikasutus, millele lisandub oluliselt mugavam šassii, tundlikum rool, uhiuued jõuülekanded ja märgatavalt madalam müratase, mis kõik koos kindlustavad täiesti uue sõidukogemuse.

Absoluutne täpsus: uus šassii ja rool kindlustavad maksimaalse sõidustabiilsuse

Opeli tehnilise arenduse meeskonna jaoks oli esmatähtis anda Corsaomanikele sõidukogemus, mis oleks mugavuse ja täpsuse poolest võrreldav suuremate ja kallimate autode omaga. Uus šassii ja roolisüsteem loovad selleks aluse. Šassii ei ole päranduseks saanud ühtegi praeguse põlvkonnaCorsa komponenti. Stabiilsust sirgetel teelõikudel ja kurvides parandab 5 mm madalam raskuskese, jäigem alusraam, uus vedrustusgeomeetria ja uus eesmine käändmik. Veereomadusi, roolitundlikkust ja alajuhitavust on parandatud. Uued vedrustusomadused tagavad viienda põlvkonna Corsal ka löökaukudest ja ebatasasest teepinnast tulenevate häirete parema filtreerimise, mistõttu on see väike auto eeskujulikult mugav.

Viienda põlvkonna Corsa täiesti uus elektrisüsteemi arhitektuur võimaldab saavutada eri süsteemide vahel parema suhtluse. Koos uue rooligeomeetria ja roolitarkvara kalibreerimisega pakub täiustatud süsteem uut, kiirustundlikku elektrilist roolivõimendit: see on täpsema reaktsiooniga ning parandab nii sõidurõõmu kui ka mugavust. Kõigi Corsa mudelite standardvarustusse kuuluv uus funktsioon, City-režiim, vähendab roolikeeramisele kuluvat jõudu väikesel kiirusel ja on aktiveeritav nupuvajutusega.

Praegusel Corsal saavad kliendid valida kahe šassii vahel – Comfort ja Sport. Sport-šassiil on jäigem vedrustus ja amortisaatorid, samuti spetsiifiline rooligeomeetria ja kalibreering, mis tagab vahetuma reaktsiooni.

Mootori põhiuuendus: viimase põlvkonna otsesissepritsegaturbo 1,0 ECOTEC

Viienda põlvkonna niinimetatud Corsa E mootorikaane alune põhiuuendus on Opeli poolt äsja välja töötatud kolmesilindriline otsesissepritsega turbomootor 1,0 ECOTEC, mis on osa brändi jõuseadmeuuendustest. Ülimoodne „taskujõujaam“ on ainus tasakaalustusvõlliga üheliitrine kolmesilindriline seeriatootmise mootor, mis seab uue mõõdupuu oma erakordselt madala müra-, vibratsiooni- ja jäikustaseme (NVH), aga ka suure sõidumugavusega. Kompaktne, üleni alumiiniumist otsesissepritsega turbomootor 1,0 ECOTEC vastab loomulikult juba praegu Euro 6 heitmestandarditele ja on saadaval kahe konfiguratsioonina: 66 kW / 90 hj ja 85 kW / 115 hj. Mõlemal konfiguratsioonil on suurepärane reaktsioonivõime ja tugev pöördemoment madalatel pööretel – 170 Nm vaid 1800 p/min juures. Opeli uue, väikese töömahuga kolmesilindrilise mootori standardvarustuses on Start/Stop-tehnoloogia.

Uue Corsa bensiinimootorite valikut täiendab uus 74 kW / 100 hj 1,4-liitrine turbomootor, mille maksimaalne pöördemoment on 200 Nm, aga ka täiustatud, Euro 6 nõuetele vastavad 1,2- ja 1,4-liitrised ülelaadimiseta mootorid. Corsa diiselmootorite valikut suurendavad täielikult ümber töötatud, täiustatud ja nüüd ka Euro 6 nõuetele vastavad 1,3 CDTI mootorid võimsusega 55 kW / 75 hj ja 70 kW / 95 hj. Lansseerimisel paiskab Corsa kõige tagasihoidlikum versioon – 70 kW / 95 hj, 5-käiguline manuaalkäigukast koos Start/Stop-süsteemiga – õhku vaid 89 g/km CO2. Madala heitmetasemega mootoriversioone lisandub juba järgmisel kevadel.

Kuid sõitmine uue Corsaga pole lõbusam ja mugavam mitte ainult tänu täiesti uutele ja täiustatud mootoritele- ka uued käigukastid panustavad paremasse sõidukogemusse ja efektiivsusesse. 1,0 ECOTECi otsesissepritsega turbomootori mõlema versiooni jaoks on välja töötatud uhiuus kompaktne kuuekäiguline manuaalkäigukast. Selle peamised esiletõstmist väärivad omadused on parem efektiivsus, mida võimaldab vähese hõõrdumisega disain, ja täpne käigutunnetus. Käikude vahetamine uues Corsas on mugav ja sujuv, aga ka kiire ja täpne. Koos uue Corsa turuletulekuga pakub Opel ka oma uusima põlvkonna kuuekäigulist automaatkäigukasti ning täiesti uut Easytronic 3.0 automatiseeritud manuaalkäigukasti, millel on parem ja sujuvam reaktsioonivõime – ideaalne viis ühendada soodsalt automaatkäigukasti mugavus ja manuaalkäigukasti efektiivsus.

Parim ühenduvus ja maksimaalne turvalisus: IntelliLink ja juhiabisüsteemid

Uue Corsa puhta disainiga salong on kujundatud pilkupüüdva juhikoha ümber, mille näidikuploki ja armatuurlaua kujunduses on kasutatud horisontaalseid jooni, mis suurendavad optiliselt salongi avarust. IntelliLinki süsteemi 7-tolline värviline puuteekraan asub ideaalselt keskkonsoolil, käigukangi läheduses. Nii saab juht kätt kiirelt ja vaevata käigukangi ja puuteekraani vahel liigutada. Uue Corsa moodne infotainment-süsteem loob parimad ühendusvõimalused, ühildub Apple'i ja Androidi seadmetega ja on juhitav häälkäsklustega. Samuti saab kasutada Bluetoothi ja SiriEyesFree’d. Saadaval on mitmeid rakendusi, näiteks BringGo navigeerimiseks ning Stitcher ja TuneIn internetiraadio ja podcast'ide kuulamiseks; nutitelefoni hoidmiseks ja laadimiseks saab kasutada praktilist FlexDocki.

Uue Corsa juurde kuulub hulk juhiabisüsteeme, millest paljusid teistes sama klassi sõidukitest ei leia. Turvalisust parandavad uued süsteemid, mida Corsal varem pole olnud – näiteks biksenoon-esituled koos kurvituledega, pimenurga hoiatus ja Opel Eye eesmine kaamera koos liiklusmärgituvastuse, sõidurajalt kõrvalekaldumise hoiatuse, kaugtulede abi, pikivahenäidiku ja tagant otsasõidu hoiatusega. Maksimaalse turvalisuse huvides projitseeritakse tagant otsasõidu hoiatus punase värviga silmade kõrgusel esiklaasile. Peale selle hoiatab rehvirõhu jälgimise süsteem juhti liiga madala rehvirõhu korral mistahes rehvis.

Sõidumugavust parandab ka täiustatud parkimisabi, mis juhib autot parkimismanöövrite ajal automaatselt, ning tahavaatekaamera ja kallakult paigaltvõtu abi. Roolirattal, esiistmetel ja nüüd ka esiklaasil on soojendusfunktsioon, mis loob salongis meeldiva soojustunde ja tagab külma ilmaga hea nähtavuse. Kõrgeklassilises salongis on täppiskujunduse ja esmaklassilise töötlusega esiistmed, suur panoraamkatus ja meeldiv valgustus, mis loob sooja ja külalislahke atmosfääri.

Aktiivsete spordimeeste ja -naiste jaoks saab uue Corsa iseloomulikule tagaosale paigaldada lisavarustusena praktilise, vaid Opeli poolt pakutavaFlexFix jalgrattahoidiku.

Corsa PR Trailer

» More Videos

Corsa Lifestyle Trailer

» More Videos